Adres
M.Ali Paşa Mahallesi
Erkan Sokak No : 19 / A
İzmit / KOCAELİ / TÜRKIYE
Tel : 0262 332 53 62
Gsm : 0537 244 00 08
cokuk.sihirbazi@hotmail.com

 
 
Uygulamalar
 
 
% 100 GARANTİ….
YAPILACAK İŞLEMLER
 

Bu tür bir hasarlarda, parça sükülmesine gerek yoktur. Far-Çamurluk arası yada davlumbaz arasından müdahale edilir.Yaklaşık birbuçuk saat zaman alır. Araçtaki darbeye bağlı olarak
çizik veya leke var ise pasta, cila ile temizlenip giderilir. Bu tür bir eziğin tamamen orijinal hale gelmesi hususunda %100 garanti verilir.

  

Dolunun sebep olduğu ezikler, sadece tavan değil, aracın her noktasını resimde görüldüğü gibi ezmektedir. Bu tür doluya yakalanmış bir araç Çökük Sihirbazı’nda %0 hata garantisi ile yapılmaktadır.

a) SÖKÜLECEK PARÇALAR : Tavan Döşemesi , Bagaj Kapağı , Tavan çıtaları , Anten , Ön Kaput İzalatörü , Eğer araç sedan tip ise arka kaput izolatörü

b) YAPILACAK İŞLEMLER : Araç içinde bulunan tavan saçına bağlı kuşaklar, ses yalıtımları, ziftli kağıt ayrılır ve araç içi muhafaza edilir.Tavandaki çökükler, Çökük sihirbazının kullandığı özel aletler aracılığı ile yapılır. Sağ ve sol tavan direkleri özel silikon yardımı ile çektirilerek yapılır.Kapılardaki ezikler, kapının camı ve saçı arasına özel pompa ve aralama takımı yardımı ile aralanarak düzeltilir.Arkası kapalı olan bölgeler silikon yardımı ile çektirilir.Ön kaput gerekirse sökülür ve kaputun altında bulunan deliklerden düzeltilir.Arkası kapalı olan bölgeler silikon yardımı ile yapılır.Ön çamurluklara davlumbaz ve farın olduğu bölümden müdahale edilerek çökükler yapılır.Arka çamurluklara stop farının olduğu bölümden ve bagaj kapağını açıp iç kısmından müdahale edilerek yapılır.Arkası kapalı olan bölgeler silikon yardımı ile yapılır. Resimde Tavanı göründüğü gibi komple ezik olan bir araç 24 saat zaman içinde düzeltme işlemi biter. Pasta cila yapılır ve sökülmüş olan parçalar takılır ORİJİNAL haline getirilir.

 
 

Bu tür hasarlar çökük sihirbazında %95 Garanti ile yapılır.%5’lik iz kalma ihtimali vardır

a. Sökülecek Parçalar : Tavan Döşemesi , Arka Bagaj Kapağı , Tavan çıtaları , Anten

b. Yapılacak İşlemler : Tavan saçına bağlı kuşaklar,ses izolasyonları ,ziftli kağıt saçtan ayrılır ve araç içi muhafaza edilir.Doğru aletler yardımı ile çökük dizeltilir.%5 ‘lik bir iz kalması ihtimali söz konusudur.Tavan saçında derin bir çizik var ise, macun çekilmeden astar atılıp boyama işlemi yapılır.İnce bir çizik var ise zımpara-pasta-cila yapılır.Yaklaşık 12 saat zaman alır. Sökülen parçalar yerine takılarak araç teslim edilir.

NOT: Boyada yapı farkı oluşmaması ve araç kıymetinden kaybetmemesi için %5 lik bir iz kalma ihtimali söz konusu olsa bile bu tür uygulamaların düzeltilmesi çok mantıklıdır. Çünkü %5 ‘lik bir izin görülmesi çok çok detaylı bir gözlem sonucunda ortaya çıkmaktadır.

 
 

Bu tür ezikler için araç üzerinden parça sökülmesine gerek yoktur. Davlunbazın arasından veya far ile çamurluk arasından çöküğe müdahale edilir.Yaklaşık 30 dakika zaman alır.%100 garanti verilir.

 
 

Bu tür çökükler için araç üzerinden bir parça sökülmesine gerek yoktur. Kapı camı tamamen açılır. Cam ve kapı arasına özel bir pompa veya aralama takımı ile aralanır.Çökük olan bölgeye ulaşılabilirse özel aletler yardımı ile çökük eski haline getirilir. Aksi taktirde özel yapışkan vasıtası ile yapılır. Keskin bir çökük veya saç uzaması olmadığı için %100 Garanti ile yapılır. Yaklaşık 30 dakika sürer.Araca hiçbir şekilde zarar gelmez. İnce çizikler var ise pasta ve cila yapılarak teslim edilir.

 

Bu tür hasarlarda %0 hata garantisi verilir.Bagaj kaput içi döşemesi sökülür ve kaput özel aletlerle sabitlenir.Çöküğe arka kısımdan müdahale edilir.Yaklaşık 30 dk.zaman alır.

 
 
Bu tür hasarlarda stop farları sökülür. Eğer Stop farınının arkasından çöküğe ulaşılabilecek bir delik veya boşluk yok ise iç döşeme sökülür. Doğru aletler ve doğru uygulama ile çökük düzeltilir .Bu tür köşesiz ve keskin olmayan yaslanma, yumruk, tekme, toptan kaynaklı ezikler %100 Garanti verilmektedir.Yaklaşık olarak 2 Saat zaman alır. Darbeden kaynaklanan boyada ince çizik, iz, leke varsa pasta ve cilalama işlemi yapılırak araç teslim edilir.
 
 

Bu tür çöküklerde aracın yapısına göre hareket edilir. Resimde de görüldüğü gibi çöküğe ulaşılabilecek herhangi bir engel yoktur ve aynı zamanda aracın tamiri esnasında parça sökülmesine de gerek yoktur. Burada çöküğün oluş şeklide ayrı bir önem taşımaktadır. Resimdeki araçta herhangi bir saç uzaması ve keskin bir çökük yoktur.

Nasıl Yapılır : Cam tamamen indirilir. Kapı camı ve kapı saçı arasına özel bir pompa veya aralama takımı ile aralanır. Ön kapı açılır. Arka kapıya giden elektrik tesisatı yuvasından çöküğe farklı açılardan bakılarak ve çöküğe ulaşılabilecek iki noktadan doğru alet ve uygulama ile eski haline getirilir.
Yaklaşık 3 saat zaman alır. Çöküğün üzerinde bulunan izler ve lekeler temizlenerek teslim edilir.

 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Teknik | Uygulamalar | Referanslar | Dolu Hasarı  |  İletişim  |  Sık Sorulan Sorular
   
cokuksihirbazi.com © 2010 Yeniliğin Adresi - mtgrafik.com